Menü Kapat

Uzm. Dr. Sühendan Coşan Enerji EFT ve MET Nedir?

Enerji EFT ve MET Dr. Silvia Hartmann tarafından geliştirilmiştir. Enerji EFT’si ve MET ENERJİ BEDENİ ile çalışır. Enerji bedeninde daha iyi enerji akışı için ENERJİ NOKTALARINA parmaklarımızla vuruşlar yaparız. Enerji bedenindeki akış nedeni ile parmaklarımız da güçlü enerji kaynağıdır. Enerji noktalarına enerji ellerimizle vuruşlar yaptıkça seans içinde tıkanıklığa neden olan olumsuz duygu ve inançları tespit eder, yine bu vuruşlarla enerji vererek blokajları açar ve olumsuz inançları dönüştürürüz.

Enerji akışı iyileştikçe, olumlu duygular hissederiz. Enerji EFT ve Modern Enerji Tapping yani MET enerji sistemindeki tıkanıklıkların açılıp enerji sisteminin akışının tekrar sağlanmasını sağlar. Akış sağlandığında enerji yükselir. Enerji beden stresinin neden olduğu semptomlar düzelir.

Enerji arttıkça giderek daha da güçleniriz. Daha özgüvenli, zeki, sezgisel, sevgi dolu, şanslı, çekici, akıllı, güçlü oluruz. Enerji akışı yeterince güçlü olduğunda, SUE Scalasına göre +10’a ulaşırız. Böylece “Değişim Olayı”nı deneyimleriz ve sorun bir daha geri gelmez.

Enerji EFT

MET

MET Hangi Problemlerde Faydalıdır?

MET Enerji sisteminden kaynaklanan her türlü problemde son derece etkilidir. Bir problem tamamen fiziksel değilse mutlaka bir enerji bileşeni vardır ve MET bu bileşeni çözer. Problem tamamen fiziksel kaynaklı da olsa enerji bedeni ile çalışmak fizik bedeni de güçlendirecek ve problemle başetmesini kolaylaştıracaktır.

Enerji Beden Bileşeni olan Ve MET ile çözülebilecek problemler;

  • Her türlü travmalarda; duygusal veya fiziksel tacizlerde, her türlü kayıplar, kazalar, unutlamayan travmatik rüyalar veya deneyimlerde.

  • Her türlü olumsuz duygu durum bozukluklarında; Stres, gerginlik, kaygılar, anksiyete ve panik ataklar, depresyon, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Öfke kontrol problemleri, her türlü korkularda…

  • Fizik Bedene Yansımış Problemlerde; Migren, geçmeyen bel ve sırt ağrıları gibi kronik her türlü ağrılar, Allerjiler, kabızlık , ishal ve mide ağrıları gibi sindirim problemlerinde,dolaşım ve boşaltım istemi ile ilgili sorunlarda, her türlü cinsel sorunlarda, kilo verememe veya alamama, Anoreksia veya Blumialarda, her türlü romatizmal hastalıkta, tiklerde, saç koparma kirpik koparma gibi engel olunamayan fiziksel durumlarda.

  • İlerlemeye engel olan yaşamı etkileyen her tülü olumsuz inançlarda; Örneğin hayat zor, para kazanmak zor, para bana gelmez, erkekler beni aldatır, sevilemeye layık değilim, mutsuzluk benim kaderim gibi…

  • Her türlü fobilerde

  • Her türlü madde bağımlılılarında; Sigara, alkol, uyuşturucu, kafein veya şeker bağımlılıkları.

  • Kariyer, para ve istenilen projelerle ilgili hedef çalışmalarında

  • Sınavlara hazırlık, daha başarılı olmak adına konsantrasyon ve öğrenmeyi artırmada

Bu ve bunun benzeri sayısız problem enerji bedenindeki tıkanıklıktan kaynaklanmaktadır ve MET ile kolaylıkla bu tıkanıklıklar bulunup dönüştürülebilir.

SUE SKALASI

SUE SKALASI NEDİR?

SUE Ölçeği Enerji Çizelgesinin basitleştirilmiş bir şeklidir. SUE, Subjektif Deneyim Biriminin (Hartmann, 2009, Energy Events) kısaltmasıdır. SUE Ölçeği, insanların enerji düzeylerini ölçmeyi öğrenmelerine yardımcı olur.

EMOTRANCE Nedir?

Emotrance, Dr. Silvia Hartmann tarafından keşfedilmiş bir yöntemdir. Hissettiğimiz tüm duygular Enerji Bedeninden gelen gerl bildirimlerdir. Enerji bedenindeki tıkanıklıkların yoğunluğuna göre hafif sezgi, duygu veya fizik bedenimize çeşitli şekillerde yansıyan belirtiler olarak hissederiz.

Emotrance yönteminde seans içinde, danışan enerji bedenindeki tıkanıklığı fizik bedende hisseder. Danışan ve uzman birlikte, bu tıkanıklığa odaklanarak enerji akışı sağlar ve blokaç açılır. Problemlerin büyük çoğunluğunun enerji bedeninde bir bileşeni vardır ve emotrance ile enerji akışı yeniden sağlandığında problem dönüşür.

EMOTRANCE

Supermind Tekniği Nedir?

Supermind Enerji Zihni ile çalışılan Dr. Silvia Hartmann tarafından geliştirilmiş yeni bir tekniktir. Enerji Zihni Enerji Bedeninin beyni gibidir. Enerji Zihni, beyne ve zihne yansıyan katmana güç verir.Enerji beden problemlerini çözümünü sağlar, anıların akmasını sağlar, neden-sonuç bağlantılarını kurmamızı ve çözüm üretmemizi sağlar, yeni fikirler, yaratıcı çözümler ve öngörüler sağlar. Hedefleri formüle etmemize ve gelecekteki olayları ve sonuçları hayal etmemize izin verir.

Enerji alanındaki bilgi-enerjiyi görüntüye çevirerek bilinçli zihne aktarır. Enerji zihni ve bilinçli zihin birlikte çalışmalıdır.

Bu, SuperMindi’i yaratır . Supermind tekniği’nde Enerji Zihni ile çalışırız. Meditatif bir teknik olup problemlerin dönüşümü, orijinal ve yaratıcı fikirlerin bulunması ve Enerji Zihninin sürprizleri için çok derin ve heyecanlı bir yolculuğa çıkarız

SUPERMIND