Menü Kapat

Uzm. Dr. Sühendan Coşan Biorezonans Nedir?

İnsan vücudundaki tüm organlar, dokular ve hücrelerin doğal olarak yaydığı bir elektromanyetik frekans vardır. Her insanın frekansları kendine özgüdür ve her bir hücrenin frekansları da birbirinden farklıdır. İnsan bedeninin frekanslarını ölçmede özel olarak geliştirilmiş biorezonans cihazları kullanılır. Hasta ve sağlıklı insanın frekans yapıları birbirinden farklıdır. Tıpkı insan gibi bakterilerin, virüslerin, parazitlerin ve toksinlerin de kendilerine özgü titreşim frekansları vardır. Bu toksinler, allerjenler ya da bakteriler gibi travmalar da insan bedeninde birikim yaparak elektromanyetik sistemde yüklenme ve bozulma yaratır. Zamanla da hastalıklar ortaya çıkar.

Biorezonans tedavisinde önce hastadan alınan kan örneğinde toplamda 6400 madde taranarak maruz kalınan patolojik yükler tespit edilir. Bu maddelerden bazıları, virüsler, parazitler gibi mikroorganizmalar, alerjenler, toksinler, ağır metaller, elektromanyetik maruziyetlerdir. Bu tespit yapıldıktan sonra hastaya göre bir tedavi planı uygulanır. Genellikle haftada bir veya iki kez uygulanan terapilerde tedavi edilen bölgeden biorezonans cihazına elektrotlar yoluyla hastaya ait bilgi gönderilir. Cihaz aracılığıyla öncelikle hastalıklı doku, hücre ya da organlardaki bozulmuş frekans tespit edilir.Cihaz bu frekansları işleyerek tam ters frekansı üretir ve bu frekans yine elektrotlar yoluyla hastaya gönderilir. Böylece hastalık etkeni ortadan kaldırılmış olur.

Sağlıklı frekanslar güçlendirildiği için de bağışıklık sistemi sağlıklı çalışmaya başlar. Bu da iIaçsız, ağrısız ve kalıcı olarak. iyileşme anlamına gelmektedir.

Biorezonans terapisinde kullanılan elektromanyetik frekansların gücü cep telefonundan yayılan elektromanyetik frekansların gücünün binde biri kadar olup hiçbir yan etkisi yoktur.

Her tür hastada güvenle uygulanabilir.

BİOREZONANS HANGİ HASTALIKLARDA KULLANILMAKTADIR?

Biorezonans tedavileri öncelikle allerjilerde başlamış olmakla birlikte bir çok hastalığın tedavisinde etkili olduğu görülmüştür. Klasik tıp tedavileri ile birlikte güvenle kullanılabilmekte olup tedavinin etkinliğini artırmaktadır.

Alerjilerde; (Gıda, polen, deterjan, ev tozları, hayvan tüyleri, kimyasallar,bahar allerjileri.)

Cilt Hastalıkları; (Egzema, kaşıntılar, dermatitler, saç dökülmeleri), akut veya kronik ağrılar ( kas ve eklem ağrıları, migren, fibromyaljiler), nörolojik hastalıklar, psikolojik hastalıklar (depresyon, panik atak, stres ve kaygı bozuklukları), barsak problemleri, sigara ve alkol gibi bağımlılıklar, otoimmün hastalıklar, obesite ve hormonal bozukluklar, dikkat dağınıklığı ve otizm gibi birçok hastalıkta iyileşmeye ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine katkı sağlamaktadır.

Ağrı Tedavisi

SC CLİNİC Ağrı Tedavisi Ağrılar ani gelişen ve kronik tipte olabilir. Kliniğimize gelen hastaların öncelikle hikayesi, muayeneleri, tahlilleri değerlendirilir ve izlenecek yol …

AĞIR METALLERDEN ARINMA

SC CLİNİC AĞIR METALLERDEN ARINMA Civa ve pek çok ağır metal boyutlarının küçük olması nedeniyle vücuda kolayca girerler ve lizozomlar başta olmak …

SC CLİNİC OBEZİTENİN NEDENLERİ Obezitenin bugün en yaygın nedeni beslenme alışkanlıkları olmakla birlikte eşlik eden metabolik sendrom ve insülin direnci en önemli …

ALERJİK HASTALIKLAR

SC CLİNİC ALERJİK HASTALIKLAR Alerjiler Biorezonans Tedavisinin en etkili olduğu hastalık gruplarının başında gelmektedir. Enerji EFT MET Biorezonans ile alerjik hastalıkların tedavisi; …