Menü Kapat

SC CLİNİC OBEZİTENİN NEDENLERİ

Obezitenin bugün en yaygın nedeni beslenme alışkanlıkları olmakla birlikte eşlik eden metabolik sendrom ve insülin direnci en önemli etkendir. Ayrıca hormonal bozuluklar, gıda intoleransları, candida gibi etkenler eşlik etmektedir. Bu nedenle sadece diyet yapmak çoğu zaman kilo vermek için yeterli olmamaktadır.

Enerji EFT

MET

İnsülin direnci nedir?

İnsülin; İnsülin, yemek yedikten birkaç dakika sonra pankreas tarafından salgılanan bir hormondur. Normalde bu hormon, vücudumuzda enerji için kullanılacak olan glikozun depolamasına yardımcı olur. İnsülin, GLUT4 proteinini aktifleştirerek ve şekerin karaciğere, kaslara ve yağ hücrelerine girmesine izin vererek glikozu bağlayarak çalışır. Eğer insülin direnciniz varsa pankreas yeterli insülini salgılasa da vücudunuz hormona karşı yeterli tepkiyi vermez. Sonuç olarak daha az enerjiye sahip olursunuz ve kandaki glikoz seviyesi artabilir.

Genellikle bu hastalık olduğu zaman pankreas kan şekeri seviyelerini düzenlemek için daha fazla insülin salgılamaya başlar. Zaman içerisinde bu durum kanda çok fazla insülin birikmesine yani hiperinsülinemiye neden olur.

Yüksek insülin hormonu yağ depolarının kullanımını engelleyerek, yağ yakılmasını azaltır; kan şekerini yağa çevirir, yağ dokusu dışındaki dokularda özellikle de beyin dokusunda insülin etkisi azalınca, organizma aldığı enerjiyi kullanmaktan çok yağ dokusunda depolama yönünde çalışmaya başlar. Böylece hem şeker metabolizması hem de yağ metabolizması bozulmaya başlar. İnsülin direnci olan insanlar çabuk acıkır, çabuk yorulur, zamanla daha sedanter bir yaşam tercih etmeye başlarlar, çok yedikleri zaman daha çok insülin salgılanır, az hareket ettikçe daha çok insülin direnci gelişir.

Biorezonans İle obezite tedavisi mümkün müdür?

Obezite ve metabolik hastalığı olan çoğu hastada insülin direnci görülmektedir. Zayıflamak için sadece kalori miktarını azaltmak yeterli olmaz. Öncelikle beslenme alışkanlığının değişmesi ve insülin direncinin düzeltilmesi gerekmektedir. Yediğimiz besinlerin kalori miktarı aynı olsa da vücutta metabolize edilerek kullanılmaları çok farklıdır. Bu yüzden beslenme alışkanlığı, bağırsak florasının düzeltilmesi, detoksifikasyon yapan organlara destek verilmesi obezitenin tedavisinde oldukça önemlidir. Ağır metaller çoğunlukla yağ dokusunda depolandıkları için vücut kendini korumak için metabolizmayı yavaşlatarak kilo vermeyi durdurma eğilimi içinde olabilir. Ağır metaller için şelasyon yaparak biorezonans metodu ile vücuttan uzaklaştırılmalarını sağlamak, obezite tedavisinde hem sağlık hem de hızlı kilo vermek için çok önemlidir. Besin allerjilerini tespit ederek tedavi etmek, kilo vermeye dirençli olan hastalarda çok etkilidir. Kliniğimizde obezite ve metabolik sendrom bütünsel olarak ele alınarak, genel tıbbi muayene ve gerekli kan tahlilleri yapılır. Takiben biofiziksel olarak allerjiler, ağır metaller, toksik madde yükleri tespit edilir. Biorezonans terapisi ile tedavi edili. Bağırsak florası öncelikli olmak üzere tüm organ ve metabolizma destekleri sağlanır. Kişiye özel, yaşam tarzına uygun diyet ve egzersiz programları tedavisine entegre edilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir